Сервіс перевірки адміністративних правопорушень

у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі

Запитання і відповіді щодо програмного забезпечення Штрафи ПДР

Загальна інформація

Система фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі (далі – Система) на сьогодні фіксує такі порушення Правил дорожнього руху, як перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів та порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів.


Фіксація подій з ознаками адміністративних правопорушень здійснюється сертифікованими та повіреними приладами контролю дистанційними: стаціонарними та рухомими технічними засобами (приладами контролю), що дають змогу в автоматичному режимі здійснювати виявлення та фотозйомку або відеозапис подій, що містять ознаки адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.


Упровадження стаціонарних технічних засобів (приладів контролю) на автомобільних дорогах загального користування державного значення покладено на власників таких доріг, на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, вулицях і дорогах у містах та інших населених пунктах – на органи місцевого самоврядування. Такі прилади розміщуються в аварійно небезпечних місцях (ділянках) та/або місцях (ділянках) концентрації дорожньо-транспортних пригод на автомобільних дорогах загального користування державного значення, на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів.

Місця встановлення стаціонарних технічних засобів (приладів контролю) письмово погоджуються з відповідним уповноваженим органом Національної поліції.


Питання

Де ознайомитися з місцями розміщення камер автофіксації

Актуальну інформацію щодо адрес розміщення комплексів автоматичної фіксації можна переглянути за посиланням https://bdr.mvs.gov.ua/pkd/

Інформація про розміщення приладів контролю публікується на офіційних вебсайтах МВС та Національної поліції за посиланням https://mvs.gov.ua/uk i https://npu.gov.ua/. На місцях розміщення приладів контролю встановлюються відповідні інформаційно-вказівні дорожні знаки.


Хто уповноважений розглядати порушення, зафіксовані в автоматичному режимі

Департамент патрульної поліції Національної поліції України визначено уповноваженим органом Національної поліції України щодо накладення адміністративних стягнень у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

У разі наявності доказів у справі про адміністративне правопорушення, відповідності символів номерного знака зафіксованого транспортного засобу, наявності та повноти інформації, отриманої з відповідних баз даних (реєстрів) про зафіксований транспортний засіб і про відповідальну особу, або особу, яка ввезла на територію України транспортний засіб, зареєстрований за межами України, відсутності інформації про протиправне використання зафіксованого транспортного засобу або його номерних знаків іншими особами та відсутності обставин, що виключають адміністративну відповідальність особи, уповноваженим поліцейським виноситься сформована Системою в автоматизованому режимі адміністративна постанова без складання протоколу про адміністративне правопорушення, з підтвердженням прийнятого рішення шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису.


З якої швидкістю дозволено рухатись у населеному пункті та за його межами

Відповідно до вимог Правил дорожнього руху в населених пунктах дозволена швидкість руху не більш ніж 50 км/год, а в місцях, де створено дорожні умови, що дають можливість рухатися з більш високою швидкістю, дозволена швидкість руху згідно з рішенням власників доріг за погодженням з Національною поліцією може бути збільшена. На автомобільних дорогах за межами населених пунктів дозволена швидкість руху транспортних засобів – не більше 90 км/год, на автомобільних дорогах з розділювальною смугою – не більше 110 км/год, на автомагістралях – не більше 130 км/год.


Хто несе відповідальність за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі

Адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, несе відповідальна особа:

фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб;

належний користувач відповідного транспортного засобу, якщо відповідні дані внесено до Єдиного державного реєстру транспортних засобів;

особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України (авто з іноземною реєстрацією).


Як взяти на себе відповідальність за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, якщо ви не є власником авто

Ураховуючи особливості накладення стягнення під час розгляду справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, у разі тривалого користування автомобілем рекомендується своєчасно внести відомості про належного користувача до Єдиного державного реєстру транспортних засобів через:

У разі якщо стосовно відповідальної особи або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, вже винесено постанову, законодавством передбачено звільнення від адміністративної відповідальності, якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення відповідного правопорушення або з дня набрання постановою законної сили:

особа, яка керувала транспортним засобом на момент учинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до уповноваженого підрозділу Національної поліції (Департаменту патрульної поліції та його територіальних підрозділів) із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу.


Заява також може бути подана через сервіс bdr.mvs.gov.ua за умови електронної ідентифікації особи з використанням кваліфікованого електронного підпису.


Де можна дізнатися про наявність штрафу за порушення, зафіксоване в автоматичному режимі


У застосунку «Штрафи ПДР» та телеграм-боті не відображаються штрафи, а в інших сервісах відображаються – що робити?

Офіційний застосунок МВС «Штрафи ПДР» і телеграм-бот отримали оновлення. Тому користувачам необхідно перевстановити програму, оновити підписку в боті для отримання повідомлень та додати свій транспортний засіб. У разі виникнення проблем звертайтеся до техпідтримки.


Розміри штрафів за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі

Відповідно до чинного законодавства перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн, а в разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 50 км/год – 1700 грн. Порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів тягне за собою штраф у розмірі 680 грн.


Пільговий період (50% від суми штрафу) для сплати штрафу та загальні строки такої сплати

Пільговий період (50% від суми штрафу) для сплати штрафу та загальні строки такої сплати

Загальний строк оплати штрафу – 30 днів з дня набрання законної сили постановою.


Способи сплати штрафу


Штраф сплачено, але він відображається як непогашений – як бути?

Радимо вам перевірити, чи здійснено міжбанківський переказ банківською установою у строки, встановлені для сплати штрафу, та перевірити реквізити, за якими здійснена сплата.

Увага! Згідно із законодавством України міжбанківський переказ виконується в строк до трьох днів.

У разі якщо сплата не зарахована за постановою, радимо перевірити правильність зазначених реквізитів, за якими здійснено сплату штрафу.


Порядок вручення і невручення постанови

Днем отримання постанови є дата, зазначена в поштовому повідомленні про вручення її відповідальній особі або повнолітньому члену сім’ї такої особи.

У разі якщо відповідальна особа відмовляється від отримання постанови днем отримання цієї постанови є день проставлення в поштовому повідомленні відмітки про відмову в її отриманні.

У разі невручення постанови адресату днем її отримання вважається день повернення поштового відправлення з позначкою про невручення до центру обробки даних автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху Департаменту патрульної поліції.

Постанови, винесені стосовно осіб, які ввезли транспортні засоби на територію України(іноземна реєстрація), вручаються при перетині державного кордону України представниками підрозділів Державної прикордонної служби України.


Оскарження постанови

Скаргу на постанову може бути подано протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили до вищестоящого органу (вищестоящої посадової особи) або до районного, районного в місті, міського чи міськрайонного суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.


Нормативні підстави винесення постанови за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі:

Кодекс України про адміністративні правопорушення;

Закон України «Про дорожній рух»;

постанова Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 року №833 «Про функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі»;

наказ Міністерства внутрішніх справ України від 13 січня 2020 року №13 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі».


ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ЦЕНТР ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ»

(03151, м. Київ, вул. Молодогвардійська, 28; код ЄДРПОУ 24521399)